Connect with us

Afaceri

Karpatia Canalizari intra pe piata din Sibiu cu servicii de vidanjare si reparatii

Publicat

pe

Datorita succesului avut in regiunea Brasov, Karpatia Canalizari a investit in dezvoltarea capacitatii si a tehnologiilor pentru a acoperi o alta regiune importanta, Sibiul.

 

Fiind in imediata vecinatate, dar si cu sediul situat strategic langa raul Olteț, la granita dintre Brasov si Sibiu, Karpatia Canalizari reuseste sa se extinda si sa ofere serviciile de vidanjare la acelasi nivel de calitate si viteza de executie.

 

Avantajul competitiv al companiei este reprezentat de colaborarea stransa cu Kirchhof GmbH Kanalreinigung, unul dintre cei mai mari furnizori de servicii de vidanjari si canalizari din Germania.

 

Datorita acestei colaborari, Karpatia Canalizari si-a asumat performanta operationala, atat prin tehnologia utilizata, cat si prin echipa de profesionisti pe care i-a pregatit in Germania, invatand de la cele mai mari firme din industria echipamentelor de interventii vidanjari si canalizari.

 

Echipamentele noastre sunt concepute pentru a efectua reparatii cu o precizie ridicata, astfel încat sa putem interveni local si sa nu provocam nicio dauna colaterala. In acest mod, actionam cu efecte pe termen lung, nefiind necesare alte interventii in timp.

 

Pe langa rapiditatea cu care putem efectua o reparare a unei tevi de canalizare (uneori chiar si 30 de minute), putem asigura si un cost optim al interventiei, fara a mai fi necesare alte reveniri la locul acesteia.

 

Oricand veti chema echipa Karpatia Canalizari, veti intalni un mod de lucru bazat pe excelenta si organizare, alaturi de cele mai noi tehnologii germane pentru interventii, curatare sau desfundare tevi, reabilitare canalizare sau inspectare CCTV.

 

Ne adresam publicului care isi doreste o experienta premium in serviciile de vidanjare si canalizare din Sibiu. Numai in acest mod ne vom putea diferentia de concurenta si vom putea ajuta clientii intr-un mod profesionist, organizat si cu bun-simt.

 

Ne puteți găsi la adresa Zona Industrială Karpatia, Nr. 205, Olteț, Brașov sau pe www.karpatia.ro

Facebook Comments
Citeste in continuare
Comenteaza si tu

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Afaceri

Sticla rezistenta la foc – ce este si cand este folosita

Publicat

pe

Prin prisma numeroaselor avantaje pe care le ofera, sticla este unul dintre materialele care nu lipseste din cadrul nici unui proiect de constructii. Cu toate ca este privita drept un material fragil, noile tehnologii care sunt folosite in productia de sticla au permis ca acest material sa fie unul mult mai sigur si mai rezistent in timp.

Aceste inovatii au permis chiar un plus de siguranta a sticlei la incendiu. In prezent exista produse in care sticla cu rezistenta la foc poate fi utilizata inclusiv pentru pereti si usi cu scopul de a folosi extinderea fumului, a focului si a gazelor rezultate in urma unui incendiu. Sticla antifoc poate fi inclusa in strategia integrata in prevenirea si stingerea incendiilor pentru toate tipurile de spatii sau imobile.

Caracteristicile sticlei antifoc

Sticla cu rezistenta la foc se mai numeste si sticla termorezistenta si reprezinta un tip special de sticla laminata care a fost realizata prin adaugarea mai multor folii intumescente. Rolul acestor folii este acela de a preveni extinderea incendiului. Pe piata produselor antifoc se regasesc diferite tipuri de sticla, in functie de protectia pe care o ofera si in functie de rezistenta calculata in minute la incendiu.

In cazul in care avem sticla EI90 vorbim despre o sticla care rezista 90 de minute la incendiu si ofera protectia atat pentru foc si fum, cat si pentru focar. Categoria EI inseamna Integrity and Insulation si este o sticla confectionata prin folosirea a doua sau mai multe folii securizate legate prin intermediul unui gel transparent. Cifra indica numarul de minute care inseamna rezistenta la foc, acest numar de minute variind de la 30 pana la 120 de minute.

Clasa E (Integrity) este sticla antifoc conceputa pentru a asigura protectie impotriva focului si a fumului, dar fara a proteja de radiatiile termice si fara a asigura izolare termica in cazul unui incendiu. O alta clasa din categoria sticlei antifoc este clasa EW (Radiation Control). Aceasta clasa este eficienta pentru a oferi protectie impotriva focului si a fumului, dar si pentru reducerea radiatiei termice.

Principiul de functionare al sticlei antifoc

In eventualitatea unui incendiu, sticla antifoc va fi actionata in momentul in care temperatura ajunge la aproximativ 100 de grade Celsius. In acest punct folia intumescenta din interiorul sticlei va actiona similar cu un scut de protectie si va asigura prevenirea patrunderii flacarilor, ajutand inclusiv la reducerea sau chiar la blocarea transmiterii caldurii provocate de incendiu.

In acest mod se asigura o rezistenta la incendiu a sticlei care este folosita pentru pereti, usi sau chiar ferestre. Trebuie spus ca daca vrei sa beneficiezi de o rezistenta mai indelungata, se recomanda varianta de sticla cu rezistenta de mai multe minute. Poti gasi astfel de sticla EI90 sau chiar cu rezistenta de 120 de minute in oferta producatorilor autorizati de produse antifoc.

Unul dintre producatorii cu o lunga experienta in acest domeniu de activitate este Arcom Glass. Intreaga oferta de produse antifoc poate fi consultata pe www.fireglass.ro.

Facebook Comments
Citeste in continuare

Afaceri

Reparatii Apple Iphone la SmeuGSM in Constanta

Publicat

pe

De

În contextul unei creșteri rapide a prețurilor și scumpirii generalizate, oamenii devin mai reticenți în ceea ce privește cheltuielile pentru reparații. Ca urmare, service-urile GSM sunt acum supraaglomerate atunci când dispozitivele se defectează sau se deteriorează. Cei care optează pentru servicii specializate beneficiază de tarife competitive și o gamă variată de opțiuni de reparare.

Te numeri printre cei care au nevoie de un astfel de serviciu? Atunci SmeuGSM este soluția ideală pentru tine! Aici vei găsi reparații Apple iPhone, Samsung, iPad-uri, laptopuri și PC-uri. Echipa noastră de specialiști te va ajuta cu toate problemele întâmpinate la dispozitivele tale.

De ce ar trebui să alegi serviciile noastre?

Pentru că aici dispozitivul tău va fi examinat și reparat de către profesioniști cu experiență. După o scurtă analiză, echipa SmeuGSM îți va comunica diagnosticul și opțiunile de remediere. Dacă nu poți ajunge fizic la noi, poți trimite dispozitivul prin curier, asigurându-te că este bine ambalat. Vei putea monitoriza costurile și progresul reparării în mod constant.

Este important să eviți încercările de reparare individuală, deoarece pot afecta componentele funcționale. Noi dispunem de instrumentele necesare pentru a verifica fiecare aspect al dispozitivului tău.

Experiența noastră de peste 20 de ani ne permite să rezolvăm diverse probleme ale dispozitivelor tale, inclusiv cele care conțin date personale sensibile. Confidențialitatea acestor date este garantată pe toată durata procesului de reparare.

Pe lângă reparatii telefoane Apple, SmeuGSM oferă servicii de remediere și pentru alte dispozitive, precum Apple Watch sau iPad-uri. Efectuăm o evaluare inițială gratuită, astfel încât să poți lua o decizie informată. Pe site-ul nostru smeugsm.ro, vei găsi lista completă de reparații și prețurile aferente. În secțiunea noastră de Blog, vei găsi sfaturi utile privind întreținerea și protejarea adecvată a dispozitivelor tale.

Mai mult, oferim garanție pentru majoritatea serviciilor noastre, pentru a-ți asigura liniștea în cazul unor probleme ulterioare. Acum că ai descoperit SmeuGSM, beneficiază de reparații complete sau parțiale, adaptate nevoilor dispozitivelor tale.

Facebook Comments
Citeste in continuare

Afaceri

CabineteStomatologice.com – Cum să te diferențiezi în piața dentară.

Publicat

pe

De

cabinete stomatologice Sibiu

Diferențierea în piața dentară este esențială pentru succesul cabinetului tău stomatologic. CabineteStomatologice.com poate dezvolta o strategie personalizată de promovare online pentru a te ajuta să te evidențiezi și să atragi pacienți noi. Contactează-ne la adresa de e-mail: promovare@cabinetestomatologice.com pentru a discuta despre cum te putem ajuta să te diferențiezi.

Facebook Comments
Citeste in continuare

Parteneri

Știri din Sibiu

Exclusiv2 ore inainte

Aqurate depășește 1.600.000 de comenzi procesate prin magazinele online ce folosesc algoritmul său AI și anunță integrarea cu Teamshare

Primele magazine online care beneficiază de integrarea nativă cu Teamshare sunt eOrion.ro și eacum.ro Teamshare are peste 500 de magazine...

Uncategorized17 ore inainte

PENNY România lansează Liga Punctelor PENNY pentru susținerea cluburilor sportive de fotbal pentru copii, juniori și tineret din toată țara

București, 20 septembrie 2023 – În perioada 20 septembrie – 14 noiembrie 2023, PENNY România, în parteneriat cu Federația Română de Fotbal,...

Uncategorized17 ore inainte

Johnnie Walker lansează campania Keep Walking România, prin care încurajează femeile să vorbească despre impactul lor asupra societății

Noua campanie Johnnie Walker aduce în prim-plan poveștile unor români extraordinari, dând un exemplu pozitiv și stabilind o bază solidă...

AfaceriO zi inainte

Sticla rezistenta la foc – ce este si cand este folosita

Prin prisma numeroaselor avantaje pe care le ofera, sticla este unul dintre materialele care nu lipseste din cadrul nici unui...

Lazăr Ion Marian Lazăr Ion Marian
Politică locală2 zile inainte

Deputatul USR Vâlcea, Lazăr Ion Marian, critică noile măsuri fiscale adoptate de guvern!

Într-o postare publicată pe pagina sa de Facebook, deputatul USR Vâlcea, Lazăr Ion Marian, a fost foarte acid cu privire...

Exclusiv2 zile inainte

Top 4 elemente care te ajută să investești în cea mai bună hrană uscată pentru câini

Pe lângă dragoste și atenție, câinele tău are nevoie de o alimentație corespunzătoare, în concordanță cu vârsta pe care o...

Eveniment2 zile inainte

Macromex și Horeca Culinary School pregătesc anul acesta 100 de specialiști în bucătăria preparatelor sous-vide

Fiecare curs de bucatar durează aproximativ 4 luni, iar modulul de produse sous-vide este un curs împărțit în teorie, demonstrații...

Uncategorized3 zile inainte

PC Garage te echipează gratuit cu un SSD de 1TB sau o sursă de 700W

București, România – 18 septembrie 2023 – PC Garage, unul dintre cele mai mari magazine online de produse IT și electronice...

Eveniment6 zile inainte

THE GUY ARTS MEDIA: Povestea Vizuală a Iubirii

Fiecare nuntă este o poveste de dragoste unică, iar Madalina și Adelin, cei doi artiști vizuali din Galați, transformă aceste...

Eveniment6 zile inainte

Zen Lights Photography: Emoție în Fiecare Cadru

Fotografia și videografia sunt cele mai puternice modalități de a păstra vie amintirile și de a surprinde frumusețea momentelor noastre....

Administrație locală6 zile inainte

Design și funcții avansate cu noua serie BEYOND Watch Earth2

Smartwatch-urile au evoluat de la simple dispozitive de afișare a timpului la gadgeturi multifuncționale și elegante ce îmbină tehnologia cu...

Eveniment7 zile inainte

Cosmin Solomon Foto Video: Echipa Profesionistă pentru Nunta Ta

Nunta este un moment cu adevărat special în viața fiecărui cuplu, iar pentru a vă asigura că această zi magică...

Uncategorized7 zile inainte

10 ani de Kinder Joy of Moving în România: programul ajunge anul acesta în peste 90 de școli din toată țara

Proiectul este dezvoltat în parteneriat cu Ministerul Educației și promovează activitățile sportive necompetitive   Ferrero România desfășoară împreună cu Ministerul...

AfaceriO săptămână inainte

Reparatii Apple Iphone la SmeuGSM in Constanta

În contextul unei creșteri rapide a prețurilor și scumpirii generalizate, oamenii devin mai reticenți în ceea ce privește cheltuielile pentru...

SocialO săptămână inainte

TRIF EVENTS: Creând Cu Pasiune Nunta Visurilor Tale

Ziua nunții tale este un moment plin de emoție și visare, iar la TRIF EVENTS suntem aici pentru a transforma...

cabinete stomatologice Sibiu cabinete stomatologice Sibiu
Afaceri2 săptămâni inainte

CabineteStomatologice.com – Cum să te diferențiezi în piața dentară.

Diferențierea în piața dentară este esențială pentru succesul cabinetului tău stomatologic. CabineteStomatologice.com poate dezvolta o strategie personalizată de promovare online...

Știrile Săptămânii