Connect with us

Uncategorized

Acer prezintă primul său monitor de gaming FHD cu rată de refresh de 1.000 Hz, Predator XB253Q U1

Publicat

pe

Modelul este lansat alături de o nouă gamă de ecrane pentru gameri și creatori, cu tehnologie QD-OLED Penta Tandem™, rezoluție 5K, iluminare Mini LED, DFR în trei moduri și tehnologii care elimină ruperea imaginii

Pe scurt

  • Monitorul Predator XB253Q U1 ridică standardele prin rata de refresh de 1.000 Hz la rezoluție Full HD, tehnologia Acer VRB Pro pentru reducerea neclarității în mișcare și filtrul cu polarizare circulară pentru confortul ochilor. Rezultatul este viteza de care au nevoie gamerii pasionați și jucătorii de esports.
  • Monitorul Predator X32 V3 de 31,5” folosește un panou QD-OLED Penta Tandem™ cu rezoluție UHD și certificare VESA DisplayHDR True Black 400, pentru imagini foarte clare și bogate în detalii.
  • Predator XB273K V7 oferă în mod standard rezoluție UHD la 160 Hz și tehnologie Dynamic Frequency and Resolution (DFR), care permite trecerea la FHD și până la 500 Hz. Utilizatorii pot alege astfel între imagini foarte detaliate și răspuns rapid în jocurile cu ritm alert.
  • Acer Nitro XV275X P aduce rezoluția 5K și iluminarea Mini LED cu 2.304 zone, certificată VESA DisplayHDR 1400, mai aproape de gamerii entuziaști atenți la buget. Tehnologia DFR permite trecerea până la rezoluție QHD la 330 Hz.
  • Monitorul curbat Acer Nitro XZ340CKR P de 34” combină rezoluția WUHD la 180 Hz cu suportul DFR pentru până la WFHD la 360 Hz, oferind atât o experiență cinematografică, cât și viteza necesară în competiții.
  • Acer Nitro XV275U Z2 oferă iluminare Mini LED cu 1.152 de zone și tehnologie DFR în trei moduri, cu o rată de refresh de până la 520 Hz. Cele trei moduri sunt adaptate diferitelor tipuri de jocuri și activități de creare de conținut.
  • Acer Nitro XV270U Z3 pune la dispoziție tehnologia DFR în trei moduri, la rezoluții QHD, FHD și HD, oferind gamerilor competitivi, creatorilor de conținut și utilizatorilor cu activități mixte un echilibru între calitatea imaginii și viteză.
  • Acer ProDesigner PE270X P este un monitor de 27” care oferă rezoluție 5K și redarea precisă a culorilor pentru designeri și creatori profesioniști. Modelul combină o acuratețe cromatică Delta E<1, iluminare Mini LED cu 2.304 zone și certificare VESA DisplayHDR 1400.

Acer a anunțat la IFA 2026 o gamă completă de monitoare pentru gaming de înaltă performanță și creare de conținut, în portofoliile Predator, Acer Nitro și Acer ProDesigner. Cu rate de refresh foarte ridicate, panouri de înaltă rezoluție și tehnologii adaptive de afișare, noile modele răspund cerințelor unei game variate de gameri și creatori.

Predator XB253Q U1: răspuns de top pentru esports

Predator XB253Q U1 este un monitor premium pentru gamerii pasionați și entuziaștii care caută viteză și răspuns imediat în titlurile cu ritm rapid și competițiile de esports. Diagonala de 24,5” este potrivită pentru mediul competițional, iar răspunsul vizual foarte rapid, claritatea mișcării și performanța constantă îi ajută pe jucători să reacționeze mai repede și să își păstreze precizia. Monitorul oferă o rată de refresh de 1.000 Hz la rezoluție FHD și tehnologia Acer Visual Response Boost (VRB) Pro, care reduce neclaritatea și imaginile remanente, astfel încât obiectele în mișcare să fie mai clare și mai ușor de urmărit. Modelul este certificat VESA DisplayHDR 400 și include un filtru cu polarizare circulară, care reduce reflexiile și oboseala ochilor în sesiunile lungi. AMD FreeSync™ Premium și compatibilitatea NVIDIA G-SYNC® elimină ruperea imaginii în jocuri.

Predator X32 V3: imagine de top pentru jocurile în care detaliile contează

Predator X32 V3 este creat pentru gamerii profesioniști care au nevoie de rezoluție ridicată și o calitate foarte bună a imaginii. Ecranul de 31,5” folosește un panou QD-OLED Penta Tandem™ cu o structură de emisie în cinci straturi, care crește luminozitatea și eficiența și prelungește durata de utilizare a ecranului. Monitorul oferă rezoluție UHD și o rată de refresh de 180 Hz. Certificarea VESA DisplayHDR True Black 400 aduce luminozitate mai mare, tonuri de negru mai profunde și o adâncime cromatică superioară, pentru redarea mai clară a detaliilor. Acuratețea Delta E<1 asigură culori uniforme și fidele, iar acoperirea 99% DCI-P3 păstrează nuanțele cu precizie. AMD FreeSync™ Premium Pro și compatibilitatea NVIDIA G-SYNC elimină ruperea imaginii în jocuri.

Predator XB273K V7: detalii și viteză pentru gaming și proiecte creative

Predator XB273K V7, cu diagonala de 27”, găsește un echilibru între rezoluția ridicată pentru imagini detaliate și ratele mari de refresh pentru jocurile rapide. Monitorul este versatil și poate fi folosit atât în gaming la viteze de până la 500 Hz, cât și în proiecte creative care cer imagine de calitate, culori precise și mișcare fluidă. În modul standard, panoul oferă rezoluție UHD la 160 Hz. Tehnologia DFR permite trecerea la rezoluție FHD și până la 500 Hz pentru titlurile cu ritm alert. AMD FreeSync™ Premium și compatibilitatea NVIDIA G-SYNC asigură o imagine cursivă, fără întreruperi, iar Delta E<1 oferă precizie cromatică. Pentru proiectele creative, Acer Smart Dial permite reglarea monitorului de la distanță, inclusiv a luminozității, contrastului și sursei de intrare, fără accesarea butoanelor din spatele ecranului.

Acer Nitro XV275X P: rezoluție 5K mai accesibilă pentru gaming, creație și productivitate

Acer Nitro XV275X P, cu diagonala de 27”, face parte din gama Nitro și se adresează gamerilor entuziaști care vor o experiență vizuală de top la un preț mai accesibil. Monitorul redă detalii impresionante prin rezoluția 5K, iluminarea Mini LED cu 2.304 zone și certificarea VESA DisplayHDR 1400, pentru negru profund și contrast puternic. Tehnologia DFR permite trecerea de la imagini captivante la viteza necesară în jocurile competitive, cu rezoluție 5K la 165 Hz în modul standard și până la QHD la 330 Hz. AMD FreeSync™ Premium oferă o experiență vizuală fluidă, iar timpul minim de răspuns de 0,5 ms GTG contribuie la redarea naturală a jocurilor. Acoperirea de 99% pentru Adobe RGB, sRGB și DCI-P3 și acuratețea Delta E<2 oferă culori vii. Conexiunea USB Type-C cu alimentare de 90 W simplifică gestionarea cablurilor, comutatorul KVM permite trecerea rapidă între dispozitive, iar funcțiile imagine în imagine (PIP) și imagini alăturate (PBP) sporesc productivitatea.

Acer Nitro XZ340CKR P: viteză și detalii fără compromis

Acer Nitro XZ340CKR P se adresează gamerilor care vor atât detalii cinematografice pe un ecran foarte lat, cât și viteza necesară în esports. Ecranul curbat de 34” oferă în mod standard rezoluție 5120 x 2160 la 180 Hz, potrivită pentru explorarea în detaliu a jocurilor cu lumi deschise sau pentru crearea de conținut. Tehnologia DFR permite trecerea la rezoluție WFHD și până la 360 Hz, cu un timp de răspuns de până la 0,5 ms GTG. Monitorul oferă mișcare fluidă, contrast și culori puternice, cu AMD FreeSync™ Premium, certificare HDR10 și acoperire 90% DCI-P3.

Acer Nitro XV275U Z2: trei moduri pentru performanță în gaming

Pentru gamerii competitivi și entuziaști, Acer Nitro XV275U Z2 oferă un echilibru între imaginea captivantă și viteza necesară în competiții. Ecranul de 27” răspunde mai multor nevoi: jocuri AAA și esports, calitate bună a imaginii la rate foarte mari de refresh și trecerea între gaming și creare de conținut. Modelul atinge până la 520 Hz și un timp de răspuns de 0,5 ms GTG. Tehnologia DFR în trei moduri oferă QHD la 275 Hz, FHD la 360 Hz și HD la 520 Hz. Iluminarea Mini LED cu 1.152 de zone și Acer HDR1000 redau detalii fine și contrast ridicat, iar acoperirea 97% DCI-P3 și 95% Adobe RGB este utilă atât în proiecte creative, cât și în jocuri.

Acer Nitro XV270U Z3: trei moduri pentru gaming și creație

Acer Nitro XV270U Z3 se adresează gamerilor, creatorilor de conținut și utilizatorilor cu activități mixte care caută un echilibru între fidelitatea imaginii și performanța în jocuri. Ecranul de 27” trece rapid între jocuri AAA captivante, lucru cu mai multe aplicații și gaming competitiv. Prin tehnologia DFR în trei moduri, utilizatorii pot alege cu un singur click între QHD la 275 Hz pentru calitate maximă, FHD la 360 Hz pentru performanță echilibrată și HD la 520 Hz pentru viteză de nivel competițional, cu timpi de răspuns de până la 0,5 ms GTG. Monitorul oferă și mișcare fluidă, contrast și culori puternice, prin AMD FreeSync™ Premium, certificare HDR10 și acoperire 90% DCI-P3.

Monitorul Acer ProDesigner PE270X P pentru proiecte creative profesionale

Acer ProDesigner PE270X P este un monitor de 27” creat pentru designeri, fotografi, editori video și creatori digitali care au nevoie de detalii și culori de înaltă calitate. Rezoluția 5K de 5120 x 2880 oferă o imagine foarte clară, iar calibrarea din fabrică la Delta E<1 asigură precizia culorilor.

Iluminarea Mini LED cu 2.304 zone și certificarea VESA DisplayHDR 1400 oferă un contrast HDR puternic. Acoperirea profesională de 99% pentru Adobe RGB, sRGB și DCI-P3 asigură rezultate precise pe o gamă cromatică largă. Conexiunea USB Type-C cu alimentare de 90 W și comutatorul Auto KVM susțin fluxurile creative, iar suportul special ErgoStand permite reglaje ergonomice.

ProDesigner PE270X P oferă o rată de refresh de 165 Hz și tehnologie Dynamic Frame Rate (DFR), care permite trecerea până la QHD la 330 Hz în modul de înaltă performanță. Monitorul acceptă AMD FreeSync™ Premium pentru experiențe vizuale fluide.

Prețuri și disponibilitate

Predator XB253Q U1 va fi disponibil în America de Nord în primul trimestru al anului 2027, de la 1.099 USD, în regiunea EMEA în primul trimestru al anului 2027, de la 1.099 EUR, și în China în primul trimestru al anului 2027, de la 7.999 RMB.

Predator X32 V3 va fi disponibil în America de Nord în primul trimestru al anului 2027, de la 899 USD, în regiunea EMEA în primul trimestru al anului 2027, de la 899 EUR, în Australia în al doilea trimestru al anului 2027, de la 1.999 AUD, și în China în primul trimestru al anului 2027, de la 5.999 RMB.

Predator XB273K V7 va fi disponibil în America de Nord în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 449 USD, în regiunea EMEA în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 449 EUR, în Australia în al doilea trimestru al anului 2027, de la 899 AUD, și în China în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 2.999 RMB.

Acer Nitro XV275X P va fi disponibil în America de Nord în primul trimestru al anului 2027, de la 1.199 USD, în regiunea EMEA în primul trimestru al anului 2027, de la 1.199 EUR, și în China în primul trimestru al anului 2027, de la 9.999 RMB.

Acer Nitro XZ340CKR P va fi disponibil în America de Nord în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 699 USD, în regiunea EMEA în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 699 EUR, și în China în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 4.999 RMB.

Acer Nitro XV275U Z2 va fi disponibil în America de Nord în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 329 USD, și în regiunea EMEA în trimestrul al patrulea al anului 2026, de la 329 EUR.

Acer Nitro XV270U Z3 va fi disponibil în America de Nord în primul trimestru al anului 2027, de la 299 USD, în regiunea EMEA în primul trimestru al anului 2027, de la 299 EUR, și în China în primul trimestru al anului 2027, de la 1.999 RMB.

Acer ProDesigner PE270X P va fi disponibil în America de Nord în primul trimestru al anului 2027, de la 1.299 USD, și în regiunea EMEA în primul trimestru al anului 2027, de la 1.299 EUR.

Specificații

DenumirePredator XB253Q U1
Diagonală24.5”
Tip panouIPS
Rezoluție și rată de reîmprospătare maxime1920 x 1080 @ 1,000 Hz
Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginiiAMD FreeSync™ Premium, NVIDIA G-SYNC® compatibil
Tip suprafațăMat
Timp de răspuns0.3 ms (VRB Pro)
Raport de contrast100,000,000:1 (ACM)
LuminozitateNativ: 400 niți; modul HDR400: maximum 450 niți
Unghi de vizualizare178° (orizontal), 178° (vertical)
Gamă de culori90% DCI-P3, 99% sRGB
Număr de culori1,07 miliarde
Adâncime de culoare8 biți + FRC
Intrări2 HDMI (2.1) + 1 DP (2.1)
Prindere VESA pe perete100 x 100 mm
DifuzoareNu se aplică
Alimentare (100 – 240 V)Internă (C13/C14)
Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot-5°~ 25° / +/- 20° / 150 mm / +/-90°
DenumirePredator X32 V3
Diagonală31.5”
Tip panouQD-OLED Penta Tandem™
Rezoluție și rată de reîmprospătare maxime3840 x 2160 @ 180 Hz
Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginiiAMD FreeSync™ Premium Pro, NVIDIA G-SYNC® compatibil
Tip suprafațăSemilucios
Timp de răspuns0.03 ms (GTG)
Raport de contrast1,500,000:1
LuminozitateÎn mod obișnuit: 250 niți; maximum 450 niți la HDR 10%
Unghi de vizualizare178° (orizontal), 178° (vertical)
Gamă de culori99% DCI-P3
Număr de culori1,07 miliarde
Adâncime de culoare10 biți
Intrări1 HDMI 2.1 + 1 DisplayPort 1.4 + 1 USB-C (20 W) + difuzoare + ieșire audio
Prindere VESA pe perete100 x 100 mm
Difuzoare2 difuzoare de 2 W
Alimentare (100 – 240 V)Internă (C13/C14)
Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot-5°-25° / +/-20° / 150 mm / nu se aplică
DenumirePredator XB273K V7
Diagonală27″
Tip panouIPS
Rezoluție și rată de reîmprospătare maximeHDMI: 3840 x 2160 @ 160 HzDP: 3840 x 2160 @ 160 HzUSB Type-C: 3840 x 2160 @ 160 HzDFR: 1920 x 1080 @ 500 Hz
Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginiiAMD FreeSync™ Premium, NVIDIA G-SYNC® compatibil
Tip suprafațăMat
Timp de răspuns1 ms / 0,5 ms (GTG, minimum)
Raport de contrast100,000,000:1 (ACM)
LuminozitateNativ: 350 niți; modul HDR400: maximum 400 niți
Unghi de vizualizare178° (orizontal), 178° (vertical)
Gamă de culori95% DCI-P3
Număr de culori1,07 miliarde
Adâncime de culoare8 biți + FRC, 10 biți prin dithering
Intrări1 HDMI 2.1 + 1 DisplayPort 1.4 + 1 USB Type-C (20 W) + difuzoare + ieșire audio
Prindere VESA pe perete100 x 100 mm
Difuzoare2 difuzoare de 2 W
Alimentare (100 – 240 V)Internă (C13/C14)
Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot-5°~25° / ±20° / 150 mm / ±90°
DenumireAcer Nitro XV275X P
Diagonală27″
Tip panouIPS
Rezoluție și rată de reîmprospătare maximeHDMI: 5120 x 2880 @ 165 HzDP: 5120 x 2880 @ 165 HzUSB Type-C: 5120 x 2880 @ 165 HzDFR: 2560 x 1440 @ 330 Hz
Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginiiAMD FreeSync™ Premium
Tip suprafațăMat
Timp de răspuns1 ms / 0,5 ms (GTG, minimum)
Raport de contrastMaxim: 100.000.000:1 (ACM)
LuminozitateNativ: 450 niți; modul HDR1400: maximum 1.400 niți
Unghi de vizualizare178° (orizontal), 178° (vertical)
Gamă de culori99% Adobe RGB, 99% DCI-P3, 99% sRGB
Număr de culori1,07 miliarde
Adâncime de culoare8 biți + FRC, 10 biți prin dithering
Intrări2 HDMI 2.1 + 1 DisplayPort 1.4 + 1 USB Type-C (90 W) + difuzoare + ieșire audio + 2 USB 3.0 + USB-B (2 porturi upstream, 2 downstream)
Prindere VESA pe perete100 x 100 mm
Difuzoare2 difuzoare de 2 W
Alimentare (100 – 240 V)Externă (C5/C6)
Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot-5°-20° / ±20° / 120 mm / nu se aplică
DenumireAcer Nitro XZ340CKR P
Diagonală34″
Tip panouVA
Rezoluție și rată de reîmprospătare maximeStandard: 5120 x 2160 la 180 Hz
DFR: 2560 x 1080 la 360 Hz
Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginiiAMD FreeSync™ Premium
Tip suprafațăMat
Timp de răspuns1 ms / 0,5 ms (GTG, minimum)
Raport de contrast100,000,000:1 (ACM)
Luminozitate250 niți
Unghi de vizualizare178° (orizontal), 178° (vertical)
Gamă de culori90% DCI-P3
Număr de culori1,07 miliarde
Adâncime de culoare8 biți + FRC
Intrări2 HDMI 2.1 + DisplayPort 1.4 + difuzoare + ieșire audio
Prindere VESA pe perete100 x 100 mm
Difuzoare2 difuzoare de 2 W
Alimentare (100 – 240 V)Internă (C13/C14)
Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot-5°-20° / +/-15° / 120 mm / nu se aplică
DenumireAcer Nitro XV275U Z2
Diagonală27”
Tip panouIPS
Rezoluție și rată de reîmprospătare maximeMod standard:
DP: 2560 x 1440 la 275 Hz
HDMI: 2560 x 1440 la 275 HzMod FHD:
DP: 1920 x 1080 la 360 Hz
HDMI: 1920 x 1080 la 360 Hz
Mod HD:
DP: 1280 x 720 la 520 Hz
HDMI: 1280 x 720 la 520 Hz
Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginiiAMD FreeSync™ Premium
Tip suprafațăMat
Timp de răspuns1 ms / 0,5 ms (GTG, minimum)
Raport de contrast100,000,000:1 (ACM)
LuminozitateNativ: 500 niți; HDR1000
Unghi de vizualizare178° (orizontal), 178° (vertical)
Gamă de culori97% DCI-P3, 95% Adobe RGB
Număr de culori1,07 miliarde
Adâncime de culoare8 biți + FRC
Intrări2 HDMI 2.1 + 2 DisplayPort 1.4 + difuzoare + ieșire audio
Prindere VESA pe perete100 x 100 mm
Difuzoare2 difuzoare de 2 W
Alimentare (100 – 240 V)Externă, cu mufă nedetașabilă
Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot-5° ~ 25° /±20° / 150 mm / ±90°
DenumireAcer Nitro XV270U Z3
Diagonală27″
Tip panouIPS
Rezoluție și rată de reîmprospătare maximeStandard:DP: 2,560 x 1,440 @ 275 HzHDMI: 2,560 x 1,440 @ 144 HzMod FHD:DP: 1,920 x 1,080 @ 360 HzHDMI: 1,920 x 1,080 @ 240 HzMod HD:DP: 1,280 x 720 @ 520 HzHDMI: 1,280 x 720 @ 360 Hz
Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginiiAMD FreeSync™ Premium
Tip suprafațăMat
Timp de răspuns1 ms / 0,5 ms (GTG, minimum)
Raport de contrast100,000,000:1 (ACM)
Luminozitate250 niți
Unghi de vizualizare178° (orizontal), 178° (vertical)
Gamă de culori90% DCI-P3
Număr de culori1,07 miliarde
Adâncime de culoare8 biți + FRC
Intrări2 HDMI 2.1 + DisplayPort 1.4 + difuzoare + ieșire audio
Prindere VESA pe perete100 x 100 mm
Difuzoare2 difuzoare de 2 W
Alimentare (100 – 240 V)Internă (C13/C14)
Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot-5°~ 25° / +/- 20° / 150mm / +/-90°
DenumireAcer ProDesigner PE270X P
Diagonală27”
Tip panouIPS
Rezoluție și rată de reîmprospătare maximeDisplayPort: 5120 x 2880 @ 165 Hz
HDMI: 5120 x 2880 @ 165 Hz
Type-C: 5120 x 2880 @ 165 Hz
DFR: 2560 x 1440 @ 330 Hz
Tehnologie pentru eliminarea ruperii imaginiiAMD FreeSync™ Premium
Tip suprafațăMat
Timp de răspuns1 ms / 0,5 ms (GTG, minimum)
Raport de contrastMaxim: 100.000.000:1 (ACM)
LuminozitateNativ: 450 niți; modul HDR1400: maximum 1.400 niți
Unghi de vizualizare178° (orizontal), 178° (vertical)
Gamă de culori99% Adobe RGB / 99% DCI-P3 / 99% sRGB
Număr de culori1,07 miliarde
Adâncime de culoare8 biți + FRC, 10 biți prin dithering
Intrări2 HDMI 2.1 + 1 DisplayPort 1.4 + 1 Type-C (90 W) + difuzoare + ieșire audio + 2 USB 3.0 + USB-B (2 porturi upstream, 2 downstream)
Prindere VESA pe perete100 x 100 mm
Difuzoare2 difuzoare de 2 W
Alimentare (100 – 240 V)Externă (C5/C6)
Înclinare/rotire/reglare pe înălțime/pivot-5°-20° / ±20° / 120 mm / nu se aplică
Citeste in continuare
Comenteaza si tu

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Uncategorized

Elite Bride Fest – Ediția a II-a, între 20 și 22 noiembrie 2026, la Sala Romsilva din București

Publicat

pe

De

Trei zile dedicate viitorilor miri, bilete de la numai 5 lei, oferte speciale de târg și un cadou garantat în valoare de 599 lei pentru cuplurile participante

Elite Bride Fest – Ediția a II-a va avea loc în perioada 20–22 noiembrie 2026, la Sala Romsilva din București. Timp de trei zile, viitorii miri vor putea descoperi într-un singur loc furnizori, servicii, inspirație și oferte speciale pentru organizarea nunții.

Biletele pornesc de la numai 5 lei, iar cuplurile participante primesc un cadou garantat în valoare de 599 lei.

Organizarea unei nunți înseamnă numeroase alegeri importante: de la locație, rochia de mireasă și costumul de mire, până la verighete, servicii foto-video, muzică, decor, invitații, entertainment sau luna de miere.

Elite Bride Fest – Târg de Nunți București aduce toate aceste servicii mai aproape de viitorii miri și le oferă posibilitatea de a găsi, într-un singur weekend și într-un singur loc, soluții pentru aproape toate etapele organizării nunții.

Vizitatorii vor putea descoperi rochii de mireasă, costume de mire, verighete și bijuterii, servicii foto-video, decor și aranjamente florale, invitații și soluții digitale pentru nuntă, DJ și entertainment, candy bar, cabine foto și platforme 360, locații pentru evenimente, servicii de beauty, oferte pentru luna de miere și multe alte produse și servicii dedicate nunții.

Un singur loc, numeroase opțiuni pentru organizarea nunții

Unul dintre marile avantaje ale participării la un târg de nunți este posibilitatea de a compara într-un timp scurt mai multe variante.

La Elite Bride Fest, viitorii miri pot discuta direct cu furnizorii, pot vedea și testa produse și servicii, pot solicita informații personalizate, pot compara pachete și prețuri și pot găsi soluțiile potrivite pentru stilul și bugetul propriei nunți.

În plus, expozanții vor pregăti oferte, reduceri, bonusuri și pachete speciale disponibile pe perioada târgului, oferind viitorilor miri oportunitatea de a lua decizii importante pentru nuntă în condiții avantajoase.

Bilete de la 5 lei și cadou garantat de 599 lei

Pentru Ediția a II-a, Elite Bride Fest pregătește și o campanie specială pentru vizitatori: bilete de la 5 lei și cadou garantat în valoare de 599 lei.

Cuplurile care achiziționează un bilet valid, participă la Elite Bride Fest și vizitează zona promoțională dedicată din cadrul târgului primesc un cadou garantat în valoare de 599 lei, indiferent de tipul biletului achiziționat.

Prețurile biletelor sunt:

  • Vineri – bilet 5 lei → cadou în valoare de 599 lei
  • Sâmbătă – bilet 20 lei → cadou în valoare de 599 lei
  • Duminică – bilet 15 lei → cadou în valoare de 599 lei
  • Abonament 3 zile – 30 lei → cadou în valoare de 599 lei

Astfel, chiar și cu un bilet de numai 5 lei, cuplurile participante primesc cadoul garantat în valoare de 599 lei. Cadoul nu poate fi preschimbat în bani.

Programul Elite Bride Fest – Ediția a II-a

  • Vineri, 20 noiembrie 2026: 12:00–19:00 (ultima intrare: 18:30)
  • Sâmbătă, 21 noiembrie 2026: 10:00–19:00 (ultima intrare: 18:30)
  • Duminică, 22 noiembrie 2026: 10:00–18:30 (ultima intrare: 18:00)

Evenimentul se desfășoară într-un spațiu expozițional de peste 1.000 mp, cu numeroase locuri de parcare în imediata apropiere a intrării și acces facil atât pentru vizitatori, cât și pentru expozanți.

Bilete și informații

Biletele pentru Elite Bride Fest – Ediția a II-a sunt disponibile online prin:

Mai multe informații despre eveniment, expozanți, program și bilete sunt disponibile pe site-ul oficial: www.elitebridefest.ro

Contact organizator: 0773 931 594
Partener media: Zile și Nopți
DJ oficial Elite Bride Fest: Fish Music Events

Eveniment Facebook: facebook.com/share/18WEs5R4qN
Facebook: facebook.com/elitebridefest
Instagram: instagram.com/elitebridefest
TikTok: tiktok.com/@elitebridefest

Citeste in continuare

Uncategorized

Ordinea lucrărilor într-o renovare de apartament: graficul care îți salvează bugetul

Publicat

pe

De

Ordinea lucrărilor într-o renovare de apartament: graficul care îți salvează bugetul

Cele mai multe depășiri de buget dintr-o renovare nu vin din materiale scumpe, ci din lucrări făcute în ordine greșită. Un montaj de parchet început înainte ca tencuiala să se usuce complet, o instalație electrică trasă după ce s-a turnat șapa sau o baie finisată înainte de proba de presiune înseamnă, în practică, aceleași lucrări plătite de două ori. Un grafic corect nu costă nimic în plus, dar poate reduce cu 15-25% costul total al unui proiect mediu de apartament cu două camere.

Ce se decide înainte de prima lovitură de ciocan

Etapa de dinaintea demolărilor este singura în care modificările sunt gratuite. Aici se stabilesc poziția exactă a fiecărei prize, înălțimea de montaj a bateriilor din baie, dacă bucătăria are nevoie de circuit dedicat de 16A pentru plită și cuptor și dacă peretele pe care vrei să-l dai jos este structural sau doar de compartimentare. Într-un bloc construit între 1965 și 1990, pereții de 25 cm din beton armat sunt aproape întotdeauna structurali, iar intervenția asupra lor cere expertiză tehnică și autorizație de construire — un proces care durează 45-90 de zile și costă între 2.500 și 6.000 de lei pentru documentație.

Practic, ai nevoie de trei documente înainte să chemi echipa: un releveu al apartamentului cu cotele reale măsurate (nu planul din actul de proprietate, care are adesea abateri de 5-10 cm pe latură), un plan de mobilare care fixează poziția electrocasnicelor și un plan de instalații desenat peste el. O firmă de proiectare percepe 15-30 de lei pe metru pătrat pentru acest set, adică 900-1.800 de lei pentru un apartament de 60 mp. Este cea mai rentabilă cheltuială din tot proiectul, pentru că elimină deciziile luate pe loc, în praf, cu meșterul așteptând răspunsul.

Ordinea corectă a lucrărilor, de la demolări la finisaje

Regula generală este simplă: se lucrează dinspre interiorul pereților spre exterior și de sus în jos. Fiecare etapă trebuie să se încheie complet înainte de următoarea, altfel echipele se calcă reciproc pe lucrare.

  • Demolări și evacuare moloz — 2-4 zile pentru un apartament de 60 mp; un sac de moloz de 40 kg costă 12-18 lei la evacuare, iar o renovare completă generează între 3 și 6 tone.
  • Trasee de instalații — electrice, sanitare, eventual reconfigurarea caloriferelor. Se execută în șanțuri frezate, nu sparte cu ciocanul, pentru a nu fisura zidăria.
  • Tencuieli, glet pe pereți și tavane — cu respectarea timpului de uscare: 1 mm de tencuială pe zi, deci un strat de 15 mm cere aproximativ două săptămâni la temperatură normală.
  • Șapă autonivelantă — 25-40 de lei pe metru pătrat cu material inclus, cu 21-28 de zile de uscare înainte de montarea parchetului.
  • Placări gresie și faianță — 90-140 de lei pe metru pătrat manoperă, în funcție de formatul plăcii.
  • Zugrăveală, montaj uși, parchet, obiecte sanitare, corpuri de iluminat — ultimele, în ordinea asta, ca să nu deteriorezi ce e deja finisat.

Cel mai frecvent derapaj apare între șapă și parchet. Producătorii cer o umiditate reziduală sub 2% CM pentru parchet lemn masiv și sub 2,5% pentru laminat. Măsurarea cu un higrometru costă sub 100 de lei la o firmă de specialitate, iar montajul pe o șapă insuficient uscată produce umflarea îmbinărilor în două-trei luni și pierderea garanției de la producător.

Instalațiile: etapa în care se ascund cele mai scumpe greșeli

Un punct electric — priză, întrerupător sau ieșire de iluminat — costă între 120 și 220 de lei manoperă, iar un apartament de trei camere are nevoie de 55-75 de puncte. Un punct sanitar se plătește cu 350-600 de lei. Diferența dintre o instalație corectă și una improvizată se vede abia peste ani, dar remedierea presupune spargerea finisajelor noi. Merită insistat pe câteva lucruri concrete: tabloul electric cu cel puțin 12 module și diferențial de 30 mA, circuite separate pentru bucătărie, baie, prize și iluminat, conductor de împământare pe fiecare circuit și țevi de apă din PPR sau PEX cu fitinguri presate, nu lipite improvizat.

Proba de presiune la instalația sanitară se face la 6 bari, timp de minimum o oră, înainte de a acoperi orice traseu. Este o operațiune de 30 de minute pe care multe echipe o sar când sunt grăbite, iar articolele tehnice publicate de Constructorul Modern insistă constant asupra ei tocmai pentru că o singură îmbinare slabă descoperită după montarea gresiei transformă o reparație de 200 de lei într-una de 4.000. Cere fotografii ale tuturor traseelor înainte de acoperire, cu ruleta întinsă lângă ele — vei ști exact unde poți găuri peste doi ani, când montezi un raft.

Bugetul realist și unde apar suplimentările

Pentru 2026, un buget orientativ pentru o renovare completă de apartament în București și marile orașe se așază între 1.800 și 2.600 de lei pe metru pătrat cu materiale de gamă medie, din care manopera reprezintă 45-55%. Sub 1.500 de lei pe metru pătrat vorbim despre o renovare parțială sau despre materiale de calitate discutabilă; peste 3.500 de lei intrăm în zona amenajărilor cu mobilier pe comandă și finisaje premium.

Un deviz onest are cantități măsurate, nu forfetar pe cameră: „glet 2 straturi, 148 mp, 32 lei/mp” este verificabil, „finisaje living — 6.000 lei” nu este. Cere ca devizul să separe manopera de materiale, să menționeze marca și codul produsului acolo unde contează (adeziv, hidroizolație, profile de rigips) și să includă o listă explicită a lucrărilor excluse. Suplimentările apar aproape întotdeauna în trei locuri: pereți care nu sunt în plan vertical și cer 3-4 cm de tencuială în plus, coloane comune de canalizare degradate care trebuie înlocuite, și decizii schimbate pe parcurs de beneficiar. Prevede o rezervă de 12-15% din buget exact pentru primele două categorii.

Cum alegi echipa și ce verifici înainte de avans

Verificările minime durează o oră: codul fiscal pe site-ul ANAF, ca să vezi dacă firma este activă și dacă are datorii, doi beneficiari anteriori pe care îi suni efectiv, și o vizită pe un șantier în lucru, unde observi cum arată ordinea, protejarea suprafețelor și modul în care sunt depozitate materialele. Un avans rezonabil este de 20-30% pentru materiale, cu plăți ulterioare pe etape recepționate, niciodată integral în față.

Merită înțeles și cum ajung echipele bune la tine: majoritatea clienților caută astăzi „amenajări interioare sector 3” sau „instalator urgențe”, iar firmele serioase apar acolo pentru că și-au construit metodic profilul local — ghidul despre pașii esențiali ca să apari în primele rezultate din București descrie exact mecanismul, util deopotrivă antreprenorului care își caută clienți și beneficiarului care vrea să citească semnalele de credibilitate: fișă completă, adresă reală, recenzii cu fotografii de șantier și răspunsuri la reclamații. O firmă cu 80 de recenzii acumulate în trei ani este un pariu mai sigur decât una cu 200 apărute într-o lună.

Recepția pe etape, garanțiile și documentele pe care le păstrezi

Recepția nu se face o singură dată, la final, ci după fiecare etapă majoră: după instalații, cu probe și fotografii; după șapă, cu verificarea planeității la dreptar de 2 m, unde abaterea admisă este de 2-3 mm; după placări, cu verificarea rosturilor și a sunetului plăcilor lovite ușor — un sunet gol înseamnă adeziv aplicat neuniform și placă ce se va desprinde. Fiecare recepție se consemnează într-un proces-verbal simplu, semnat de ambele părți, care menționează ce s-a verificat și ce rămâne de remediat, cu termen.

La final, păstrează într-un singur dosar: contractul și anexele, devizul final, certificatele de garanție ale materialelor, fișele tehnice ale produselor folosite, buletinul de verificare PRAM pentru instalația electrică și setul de fotografii cu trasee. Garanția legală pentru lucrări ascunse este de 3 ani, iar pentru structura de rezistență de 10 ani, dar te poți folosi de ea doar dacă poți dovedi cine a executat, ce a executat și cu ce materiale. Un dosar de 30 de pagini valorează, în cazul unui litigiu, cât o expertiză de 3.000 de lei pe care nu va mai trebui să o plătești.

Citeste in continuare

Uncategorized

De la living la piscină: Roborock prezintă la IFA 2026 noua generație de soluții inteligente pentru curățenie

Publicat

pe

De

București, 3 septembrie 2026 – Roborock, lider global în domeniul roboticii pentru locuință și marca numărul 1 la nivel mondial pe segmentul roboților de aspirare în primul semestru al anului 2026¹, își anunță participarea la IFA 2026 și își consolidează promisiunea „Rocking Life With You”.

Pornind de la dorința de a face viața de zi cu zi mai simplă, Roborock dezvoltă tehnologii inteligente de curățare care răspund nevoilor reale ale utilizatorilor și se adaptează cu ușurință diferitelor situații din viața de acasă.

Tehnologiile Roborock sunt gândite să preia cât mai mult din rutina de curățenie, fără să necesite atenție constantă din partea utilizatorului. Prin soluții tot mai autonome și ușor de folosit, compania își propune să transforme timpul petrecut cu treburile casnice în timp câștigat pentru familie, pasiuni și lucrurile care contează cu adevărat.

Această combinație între tehnologie, autonomie și design atent gândit a contribuit la consolidarea poziției Roborock pe piața globală. Ricky Ma, președinte Roborock pentru Europa și cele două Americi, explică viziunea companiei:

„Misiunea noastră este să le redăm clienților timp, prin automatizarea și îmbunătățirea sarcinilor de zi cu zi. Construirea unor roboți mai inteligenți este doar mijlocul, nu obiectivul final. Fiecare minut petrecut cu grija treburilor casnice este un minut luat de la familie, pasiuni și starea personală de bine.

Roborock pune clientul în centrul activității sale. Oferim experiențe de încredere care îi ajută pe oameni să petreacă mai mult timp cu lucrurile care contează cu adevărat. Obiectivul nostru este să ne asigurăm că poziția de lider tehnologic se transformă în soluții adaptate fiecărei piețe și nevoilor utilizatorilor.

Prin consolidarea prezenței și a rețelelor de parteneri din Europa și cele două Americi, ne asigurăm că poziția noastră globală de lider este resimțită și la nivel local, aducând viitorul îngrijirii locuinței direct în casele oamenilor.”

O nouă etapă în întreținerea piscinelor: Roborock RockAqua P1

Roborock prezintă în cadrul IFA 2026 primul robot al noii game dedicate curățării piscinelor, Roborock RockAqua P1. Robotul subacvatic inteligent este proiectat să se adapteze piscinelor cu forme complexe și să asigure acoperirea completă a bazei , pereților și liniei apei, precum și a zonelor cu adâncime redusă, de până la 15 cm.

Roborock RockAqua P1 combină un debit de aspirare de 6.800 GPH, echivalent cu aproximativ 25.738 de litri pe oră, cu un recipient de patru litri pentru resturi și un sistem dublu de filtrare, care utilizează filtre de 180 μm și 70 μm.

Robotul oferă o autonomie de până la 3,5 ore, iar o încărcare completă durează aproximativ 3,5 ore. Camera monoculară permite identificarea și evitarea obstacolelor, în timp ce detectarea dinamică a murdăriei îl ajută să acorde prioritate zonelor care necesită o curățare mai intensă.

Funcția Auto Waterline Parking aduce automat robotul la linia apei după finalizarea programului, simplificând localizarea și recuperarea acestuia din piscină.

Roborock RockAqua P1 reprezintă o etapă importantă în eforturile companiei de a simplifica viața utilizatorilor și extinde portofoliul Roborock cu o nouă soluție pentru spațiile exterioare. Experiența companiei în navigația autonomă și colectarea resturilor este adusă astfel în apă, pentru ca piscina să poată fi întreținută fără intervenții manuale constante.

Depășirea fiecărui prag: Roborock Saros 20 Flow Complete

Roborock Saros 20 Flow Complete este noul model de top al companiei, conceput pentru a oferi performanțe ridicate de curățare și o mobilitate îmbunătățită în locuințele cu diferențe de nivel.

Robotul dispune de sistemul de aspirare HyperForce®, cu o putere de 36.000 Pa, și de noul șasiu AdaptiLift® Chassis 3.0. Acesta îi permite să depășească praguri duble cu o înălțime cumulată de până la 8,8 cm, facilitând deplasarea între camere și pe suprafețe diferite.

Saros 20 Flow Complete folosește un mop tip rolă, conceput pentru spălarea eficientă și în profunzime a pardoselilor. Navigarea este asigurată de versiunea îmbunătățită StarSight® Autonomous System 2.0, care permite cartografierea precisă a locuinței, identificarea tridimensională a obstacolelor și planificarea unor trasee de curățare mai eficiente.

Seria Roborock F25: curățenie inteligentă și versatilă pentru întreaga casă

Pentru curățarea în profunzime a pardoselilor, noile aspiratoare pentru curățare umedă și uscată oferă performanțe ridicate și funcții inteligente.

Roborock F25 Ultra Steam Gen 2 combină puterea aburului la temperatură ridicată cu spălarea cu apă fierbinte, pentru a îndepărta eficient chiar și petele persistente și murdăria uscată. În plus, dispozitivul ajustează automat puterea de curățare în funcție de tipul și starea pardoselii, pentru rezultate optime pe fiecare suprafață. Alături de acesta, Roborock F25 Pro Turbo Combo oferă un sistem versatil 5-în-1. Datorită unității motorizate detașabile și periilor interschimbabile, dispozitivul se transformă dintr-un aspirator puternic pentru curățare umedă.

Certificare ECARF „Allergy Friendly”

Dincolo de inovațiile aduse noilor produse, Roborock anunță că mai multe modele din gamele Saros 20 și F25 au primit oficial certificarea „Allergy Friendly”, acordată de Fundația Centrului European pentru Cercetarea Alergiilor – ECARF.

Printre produsele certificate se numără Roborock Saros 20 Flow Complete și Roborock F25 Ultra Steam Gen 2. Certificarea confirmă angajamentul Roborock de a le oferi utilizatorilor atât mai mult timp liber, cât și posibilitatea de a menține un mediu de locuit mai sănătos.

ECARF este o organizație nonprofit fondată de prof. dr. Torsten Zuberbier, cadru universitar la Charité. Organizația colaborează îndeaproape și permanent cu Charité, considerat unul dintre cele mai bune zece spitale din lume².

„Misiunea ECARF este să ne asigurăm că persoanele care suferă de alergii primesc cea mai bună îndrumare posibilă în activitățile cotidiene și în alegerea opțiunilor de tratament”, declară profesorul Zuberbier.

ECARF certifică produse și servicii pe baza unor standarde științifice stricte, care evaluează capacitatea acestora de a elimina alergenii și de a îmbunătăți calitatea vieții persoanelor care suferă de alergii.

Sigiliul de calitate ECARF, recunoscut la nivel internațional, îi ajută pe consumatori să identifice produsele despre care s-a demonstrat științific că pot reduce riscul reacțiilor alergice și pot contribui la menținerea unui mediu sănătos în locuință.

Roborock RockNeo Q2 LiDAR: îngrijire inteligentă și autonomă a gazonului

Extinzând experiența „Rocking Life” și în grădină, Roborock RockNeo Q2 LiDAR este un robot de tuns iarba conceput pentru a face îngrijirea gazonului mai simplă și pentru a oferi rezultate la nivel profesional cu un efort minim din partea utilizatorului.

Robotul poate întreține suprafețe de până la 800 m² și utilizează sistemul Sentisphere™ LiDAR pentru perceperea mediului înconjurător, alături de tehnologia ReactiVision Fusion, care permite evitarea precisă a obstacolelor. Instalarea nu necesită cablu perimetral sau antenă RTK.

Platforma de tăiere flotantă se adaptează denivelărilor terenului, iar modulul integrat PreciEdge™ permite tunderea ierbii la numai 3 cm de margine. Astfel, robotul poate oferi un gazon îngrijit uniform, cu un necesar minim de intervenții manuale.

Când excelența întâlnește excelența: parteneriatul cu Real Madrid

Drumul Roborock către poziția de marcă numărul 1 la nivel mondial pe segmentul roboților de aspirare¹ se bazează pe urmărirea permanentă a excelenței, o mentalitate reflectată și în parteneriatul companiei cu Real Madrid.

Recunoscut pe scară largă drept unul dintre cele mai importante cluburi din istoria fotbalului, cu un record de 15 trofee UEFA Champions League și 36 de titluri La Liga, Real Madrid împărtășește cu Roborock aceeași preocupare pentru evoluție constantă, precizie și performanță la cel mai înalt nivel.

Colaborarea reunește doi lideri globali ghidați de același principiu fundamental: atingerea perfecțiunii în fiecare zi.

„Atunci când liderul mondial în domeniul roboticii inteligente pentru locuință își unește forțele cu cel mai titrat club de fotbal din istorie, rezultatul este un parteneriat construit pe o ambiție comună”, declară Quan Gang, CEO Roborock.

„Moștenirea Real Madrid este definită de inovația de pe teren, reziliență și hotărârea de a rămâne în vârf. La Roborock, activăm cu aceeași dedicare. Nu ne bazăm doar pe realizările din trecut, ci continuăm să depășim limitele posibilului, pentru a oferi performanțe extraordinare comunității noastre globale.”

Roborock, marca numărul 1 mondial pe segmentul roboților de aspirare

¹ Roborock s-a clasat pe primul loc la nivel mondial în funcție de volumele livrate și valoarea vânzărilor în rândul mărcilor de roboți de aspirare, în primul semestru al anului 2026.

Sursa: IDC Worldwide Quarterly Smart Vacuum Robotics Tracker, ediția din trimestrul al doilea al anului 2026.

² Newsweek Ranking: Charité once again named among the world’s top 10 hospitals

Citeste in continuare

Parteneri

Știri din Sibiu

Uncategorized26 de minute inainte

Acer prezintă primul său monitor de gaming FHD cu rată de refresh de 1.000 Hz, Predator XB253Q U1

Modelul este lansat alături de o nouă gamă de ecrane pentru gameri și creatori, cu tehnologie QD-OLED Penta Tandem™, rezoluție...

5 ore inainte

Sound of Fantasy, în Parcul Rozelor din Timișoara. Intrare liberă la concertele cu 300 de artiști

„Sound of Fantasy” are loc în 4 și 5 septembrie, de la ora 21:00, în Parcul Rozelor din Timișoara. Intrarea...

Uncategorized6 ore inainte

Elite Bride Fest – Ediția a II-a, între 20 și 22 noiembrie 2026, la Sala Romsilva din București

Trei zile dedicate viitorilor miri, bilete de la numai 5 lei, oferte speciale de târg și un cadou garantat în...

Ordinea lucrărilor într-o renovare de apartament: graficul care îți salvează bugetul Ordinea lucrărilor într-o renovare de apartament: graficul care îți salvează bugetul
Uncategorized18 ore inainte

Ordinea lucrărilor într-o renovare de apartament: graficul care îți salvează bugetul

Cele mai multe depășiri de buget dintr-o renovare nu vin din materiale scumpe, ci din lucrări făcute în ordine greșită....

Uncategorized24 de ore inainte

De la living la piscină: Roborock prezintă la IFA 2026 noua generație de soluții inteligente pentru curățenie

București, 3 septembrie 2026 – Roborock, lider global în domeniul roboticii pentru locuință și marca numărul 1 la nivel mondial pe...

Uncategorizedo zi inainte

HONOR Pad 20: ecran 3K, funcții inteligente și autonomie extinsă

O tabletă versatilă, concepută pentru studiu, muncă și divertisment, cu instrumente pentru productivitate și tehnologii dedicate confortului vizual. București, 3...

Uncategorizedo zi inainte

Dyson lansează CameraJet™: singura periuță de dinți cu cameră și jet, pentru curățarea spațiilor dintre dinți și îndepărtarea plăcii bacteriene

Dotată cu cameră, care identifică spațiile dintre dinți, curăță cu jet de apă, folosește tehnologia de curățare interdentară cu lichid,...

o zi inainte

Canale online și Decizia CNA nr. 116/2026: criteriile pentru obligația de notificare

Un canal poate avea obligația de notificare numai dacă îndeplinește cumulativ criteriile și condițiile stabilite prin Decizia CNA nr. 116/2026....

Uncategorized2 zile inainte

Acer își extinde portofoliul de laptopuri subțiri și ușoare cu Swift Blade 14, un model de doar 799 g

Noul model este lansat alături de laptopul Acer Swift Air 16 de 16 inchi. Ambele sunt echipate cu procesoare Intel...

Administrație locală2 zile inainte

Hanul Vatra din Costești – locul în care ospitalitatea românească nu este doar o promisiune

O experiență autentică în Oltenia de sub Munte, între patrimoniu, natură și oameni care știu să-și primească oaspeții În perioada...

2 zile inainte

Uniunea Societăților de Expediții din România solicită intervenția urgentă a autorităților române și europene pentru evitarea blocării frontierelor UE – Balcanii de Vest din 14 septembrie 2026

Uniunea Societăților de Expediții din România (USER) solicită autorităților române și instituțiilor europene să se implice de urgență în identificarea...

Turism2 zile inainte

FPIOR: HoReCa a pierdut 25.000 de angajați în doi ani. Federația propune Guvernului 10 măsuri pentru perioada 2026-2029

Federația Patronatelor din Industria Ospitalității din România (FPIOR) susține că industria HoReCa are cu aproximativ 25.000 de angajați mai puțin...

3 zile inainte

O nouă serie de cursuri pentru obținerea Diplomei FIATA în Expediții de Mărfuri începe pe 21 septembrie 2026

Într-un domeniu în care activitatea unui expeditor presupune astăzi mult mai mult decât organizarea unui transport din punctul A în...

Uncategorized3 zile inainte

Revii la sport? HONOR Watch 6 te ajută să intri din nou în ritm

Cu 122 de moduri sportive, de la alergare și ciclism până la fotbal și badminton, HONOR Watch 6 susține revenirea...

Afaceri4 zile inainte

Vrei să vinzi mașina rapid? Descoperă care este alternativa la anunțurile auto

Odată ce ai luat decizia să vinzi mașina pe care o conduci de mai mulți ani, provocările majore sunt găsirea...

Uncategorizedo săptămână inainte

5,3 miliarde de imagini în fiecare zi, la nivel global: seria HONOR 600 simplifică editarea foto cu ajutorul AI

Instrumentele integrate permit ajustarea cadrelor, animarea imaginilor și transformarea lor în videoclipuri, direct de pe smartphone Foto – Alina Kondrat...

Știrile Săptămânii